منوهای نصب در پنل مدیریت

کارگاه های تنظیم و تدوین آثار مکتوب

آموختن و آموزش‌دادن از مهم‌ترین رسالت‌های بشر در دوران زندگی خود است،‌ در این مسیر هر شخصی به فراخور توان،‌ استعداد و شرایط خود، بخشی از این بار را بر دوش می‌کشد تا زکات علم، با گسترش دانش پرداخت شود. یکی از فعالیت‌های مهم در راستای ترویج علم در محیط‌های علمی-حوزوی وجود نویسندگان و تدوین‌گرانی است که با بذل وقت و توان خود، دست‌آوردهای صوتی اساتید را به رشته کلمات می‌کشند تا فهم و انتقال آن برای دیگران مهیا تر بشود. تدوین و نگارش آثار مکتوب براساس صوت‌های آموزشی یک مهارت نیکو برای دوست‌داران دانش است که این مهارت آنها را در راستای اهداف کلان آموزشی یاری می‌دهند تا در ضمن فراگرفتن مطالب جدید، اندوخته‌های خود را به صورت منسجم به محک درآورند. این مهارت از سویی تمرینی برای نویسندگی و از سوی دیگر فرصتی برای تعامل بیشتر و بهتر با اساتید است.

معاونت پژوهش مؤسسه آموزشی پژوهشی نفحات با توجه به اهمیت این موضوع اقدام به راه‌اندازی سلسله کارگاه‌های تدوین و نگارش در فصل زمستان ۱۳۹۹ کرد. در مرحلۀ اول این کارگاه‌ها، سه تن از اساتید مسلط به نگارش و تدوین به ارائه نظرات و تجارب خود در این عرصه پرداختند. با توجه به ماهیت مهارت‌های آموزشی مبنی بر لزوم انجام فعالیت تمرینی برای افزایش تسلط،‌ در نظر داریم که در مرحلۀ دوم کارگاه‌های نگارش صوت‌هایی آموزشی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهدیم تا آن دسته‌ از عزیزانی که در سلسله کارگاه‌های دور اول شرکت کرده‌اند، ضمن یادآوری مطالب سابق، مهارت خود را گسترش دهند. در این مرحله شش صوت از اساتید محترم جناب آقای یزدان‌پناه و جناب آقای امینی‌نژاد در اختیار علاقه‌مندان گذاشته می‌شود تا به انتخاب خود، یک بسته‌صوتی را انتخاب کنند و در مدت مشخص شده اقدام به تدوین و نگارش یک اثر مکتوب، براساس صوت انتخاب شده بکنند. بعد از اتمام فرآیند تدوین و ارسال، آثار شما توسط اساتید محترم نگارش و تدوین بررسی می‌شود و محاسن و معایب آثار تدوین شده در ضمن کارگاه‌ها بررسی و اصلاح می‌شود.

لذا شما عزیزان می بایست یکی از صوت های ذیل را دانلود نمایید و به تدوین و نگارش آن بپردازید. پس از ثبت نام نهایتا تا تاریخ ۱۵ مردادماه ۱۴۰۰ فایل WORD یا PDF آن را برای معاونت پژوهش مؤسسه به حساب کاربری @nafahat_eri_pejohesh در پیام رسان ایتا ارسال نمایید. بعد از اتمام فرآیند تدوین آثار مکتوب توسط اساتید محترم نگارش و تدوین بررسی می‌شود و محاسن و معایب آثار تدوین شده در ضمن کارگاه‌ها بررسی و اصلاح می‌شود.

⁘ ⁘ ⁘

نکات:
۱. متقاضیان تنها یک صوت از این شش صوت را می‌توانند انتخاب کنند.
۲. کارگاه به صورت رایگان برگزار می‌شود.
۳. آن دسته از عزیزانی که کارگاه‌های دوره اول تدوین و نگاش را شرکت نکرده‌اند، ‌از طریق کانال نفحات(https://eitaa.com/nafahat_eri) در پیام رسان ایتا می‌توانند به صوت‌ها دسترسی داشته باشند.
۴. تاریخ تحول آثار تدوین شده تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ است.
۵. متقاضیانی که در حال تحصیل کتاب نهایه‌الحکمه هستند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

⁘ ⁘ ⁘

مراحل:
۱. یکی از شش صوت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
۲. در سامانه ثبت‌نام کنید.
۳. فعالیت ‌خود برای تدوین اثر را شروع کنید، در این مدت می‌توانید سوالات خود را با اساتید کارگاه مطرح کنید و با آن ها تبادل نظر داشته باشید.
۴. نسخه نهایی اثر خود را در قالب نسخه ورد و پی‌دی‌اف تا تاریخ 15/05/1400 به همراه نام‌و نام‌خانوادگی خود به آدی معاونت پژوهش ارسال کنید.

⁘ ⁘ ⁘

محاسن دوره:

  • تقویت مهارت نگارش و تدوین
  • بررسی و رفع اشکال تمرینات توسط اساتید کارگاه
  • استفاده از متقاضیان در تدوین آثار در صورت احراز توانمندی

⁘ ⁘ ⁘

شرایط:

  • تحصیلات حِکمی در حد کتاب نهایه‌الحکمه
  • حضور در سلسله کارگاه‌های تدوین و نگارش دورۀ اول

⁘ ⁘ ⁘

برای اطلاعات بیشتر و طرح سوالات با معاونت پژوهش می توانید به حساب کاربری ذیل در پیام رسان ایتا پیام دهید؛

nafahat_eri_pejohesh@

استفاده از مطالب سامانه آموزشی پژوهشی نفحات فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به مؤسسه آموزشی پژوهشی نفحات می‌باشد.
X